top of page

טיול לבהוטן בספטמבר 12 ימים פנסיון מלא

10-21.9.2024

תאריך יציאה:

מלון ברמת אירוח גבוהה | על בסיס חצי פנסיון

בהוטן היא ממלכה קטנה המונה כ 720 אלף תושבים ונמצאת ברכס המזרחי של הרי ההימלאיה.
הדת הרשמית בבהוטן היא בודהיזם וג'ריאנה, משמעות השם היא דרך היהלום וכאשר מטיילים בממלכה רואים את השקפת העולם של המאמינים משתקפת באורחות חייהם החל מהלבוש הרשמי שלהם ועד לטקסים היום-יומיים.
בשנת 1972 ביוזמת מלך בהוטן ג'יגמה סינגייה ואנגצ'וק המציאו את מדד האושר הלאומי אשר מדרג את רווחת תושבי הממלכה בהסתמכות על מדדים חברתיים המושתתים על הערכים הבודהיסטים.
בטיול זה נשלב גם את פסטיבל טימפו המפורסם בו מציגים ריקודים, מנגינות ותחפושות מרהיבות.

רז הלווינג, מדריך בכיר במסע לצ'אי ומומחה ליעדי המזרח.
טיול לבהוטן בספטמבר 12 ימים פנסיון מלא
נבקר בדלהי, פונקה, גאסה, גאנגטיי, פארו

לוח הזמנים של הריטריט

יום 1 - ישראל אל דלהי


נצא בשעות הערב בטיסה ישירה לדלהי עם אייר אינדיאה.


יום 2 - דלהי לבהוטן


ננחת בדלהי בשעות הבוקר ונמשיך לטיסה לבהוטן. ננחת בשדה התעופה של פארו ונמשיך אל העיר טימפו, בדרך נבקר בנקודת תצפית המשקיפה על עמק טימפו.

ארוחת ערב ולינה במלון בטימפו.יום 3 - טימפו


אחרי ארוחת הבוקר נבקר במקדש המוקדש למלך השלישי של בהוטן ומשם נמשיך ונבקר בפסל בודהה היושב הגדול בעולם העשוי מברונזה, גובהו 34 מטר ומשקלו 250 טון. ארוחת צהריים נאכל במסעדה מקומית בטימפו ומשם נמשיך למרכז simply bhutan שמשמש כמזיאון לתרבות בהוטן.

אחר הצהריים נחזור למרכז טימפו ונבקר בסניף הדואר המקומי שעדיין משמש מרכז מיוחד. מי שירצה יוכל גם להוציא בול אישי עם תמונתו.

ארוחת ערב ולינה במלון בטימפויום 4 - פסטיבל טימפו


היום נצא לחגוג יחד עם תושבי המקום את פסטיבל טימפו המפורסם הנחגג כבר מן המאה ה 17, בפסטיבל זה מתחפשים בתלבושות ומסכות צבעוניות מסורתיות, המשתתפים רוקדים ומנגנים ברחובות והאווירה מורגשת בכל מקום.

במהלך החג מקימים בעיר המוני דוכנים של מוצרי אמנות בעבודת יד אשר מגיעים מרחבי הממלכה.


ארוחת ערב ולינה במלון.יום 5 - טימפו אל פונקה


אחרי ארוחת הבוקר ניסע אל העיירה פונקה אשר שימשה כעיר הבירה של בהוטן עד 1955, בדרך נעבור את מעבר ההרים דוצ'ולה בגובה של 3080 מטרים מעל פני הים לנוף פסגות הרי ההימלאיה המזרחיים. נוכל לעצור בחנות צ'אי ולראות איך חיים המשפחה שמנהלת את המקום וליהנות מצ'אי טעים, לאחר מכן נבקר בשוק איכרים בו מוכרים מטעמים ותוצרת מקומית. נגיע אל מנזר פונקה אשר נבנה על מפגש של שני נהרות וכן במקדש צ'ימי אשר אליו נגיע בהליכה קלה של כארבעים דקות דרך הכפר פנה בו נוכל לראות איך חיים המקומיים.

ארוחת ערב ולינה במלון.
יום 6 - פונקה


אחרי ארוחת בוקר מוקדמת נצא לטיול רגלי של כשעה אל עבר מקדש קאם סום יוליי, בדרך נבקר משפחה מקומית, נתרשם מאורח חייהם ונתארח אצלם לצ'אי. בחזרה תהיה אפשרות לשייט ראפטינג של כשעה בדרגה קלה וניפגש בנקודת הסיום של השייט על גדות נהר "מו" לארוחת צהריים בסגנון פיקניק. משם נמשיך לביקור במנזר פונקה הבנוי כמבצר, נסייר בתוכו ונראה כיצד מתנהלים החיים בו.

ארוחת ערב ולינה במלון.יום 7 - פונקה אל גאסה


אחרי ארוחת הבוקר נצא לכיוון הכפר גאסה דרך נופים ירוקים, הכפר מפורסם במעיינות חמים טבעיים המיוחסים להם תכונות מרפא, נוכל לטבול במעיינות ולהירגע בנוף היפה. נמשיך בביקור במבצר של גאסה שהוא העתיק ביותר בבהוטן, נטייל בשוק של העיר ונפגוש את תושבי המקום.

ארוחת ערב ולינה במלון בפונקה.יום 8 - פונקה אל גאנגטיי


אחרי ארוחת הבוקר ניסע אל עמק גאנגטיי, נבקר במנזר העיר שהוקם בשנת 1613 ומעוטר בתבליטים מרהיבים ונטייל בשבילי עמק פובג'יקה במסלול קל של כשעה וחצי בו בדרך כלל ניתן לראות עגורים שחורי צוואר המגיעים לאזור לחודשי החורף. תושבי עמק פובג'יקה חיים לפי אורח החיים המסורתי וללא חשמל על מנת לא להפריע לעגורים הנודדים דרך העמק, זאת בהתאם לראיית העולם של הממלכה לפיה יש לחיות לצד הטבע.

ארוחת ערב ולינה במלון.יום 9 - גאנגטיי אל פארו


אחרי ארוחת הבוקר נתחיל בנסיעה אל העיר פארו, בדרך נעצור להפסקת צהריים בטימפו. בפארו נבקר במוזיאון הלאומי בו מוצגת ההיסטוריה העשירה של הממלכה ונבקר במקדש העתיק ביותר בבהוטן - קיצ'ו.

ארוחת ערב ולינה במלון.יום 10 - פארו - קן הנמרה


אחרי ארוחת בוקר מוקדמת נצא ליום טיול אל מנזר קן הנמרה, זהו מקום מיוחד ומרהיב ביופיו וניתן להגיע אליו אך ורק בהליכה של כשלוש שעות. לפי האגדה הגורו רינפוצ'י ריחף אל המנזר רכוב על נמרה ונשאר שם לעשות מדיטציה במשך שלושה חודשים ולכן המקום קדוש למאמינים בודהיסטים.

הדרך חזרה מטה בהליכה מהמקדש אורכת כשעה וחצי, נמשיך לסיור בשוק העיר ויהיה זמן לקניות אחרונות. המעוניינים יוכלו להזמין טיפול מסורתי באמבט אבנים חמות בשילוב צמחי מרפא להרגעת השרירים והנפש.

ארוחת ערב ולינה במלון.יום 11 - פארו - אל דלהי


אחרי ארוחת הבוקר נצא אל שדה התעופה לקרא הטיסה אל דלהי, ננחת בדלהי בשעות הצהריים המוקדמות ונצא לסיור בשווקים הססגוניים של דלהי.

ארוחת ערב ולינה במלון בדלהי.
יום 12 - דלהי חזרה לישראל


זהו היום האחרון של המסע, נוכל לאכול ארוחת בוקר במלון וליהנות ממתקני המלון עד לזמן בו נצא לכיוון שדה התעופה לקראת הטיסה שלנו חזרה ארצה בשעות הצהריים.מחיר ותנאים

600$

תוספת לחדר סינגל

מחיר הריטריט לאדם בחדר זוגי

5200$

המחיר כולל

טיסות בינלאומיות

מלונות ברמת תיירות גבוהה

מדריכים מקומיים

נסיעות פנימיות

כניסות לכל האתרים המוזכרים

אשרת שהייה ומיסים מקומיים של בהוטן

*פנסיון מלא בבהוטן, חצי פנסיון בדלהי

ביטוח רפואי ומטען.
אשרת כניסה להודו.
הוצאות אישיות (כביסה, תשלום עבור צילום באתרים וכו') וכל מה שאינו מופיע בסעיף כולל תוספת עבור משקל עודף בטיסות.
סבלות בשדה התעופה ובמלונות.

המחיר אינו כולל

הערות חשובות

1. בחלק מטיסות הפנים משקל המזוודה הוא עד 15 ק"ג. מעבר לזה יש לשלם במקום ישירות לחברת התעופה.

2. בהוטן הינה מדינת עולם שלישי, חלק מהיופי שלה טמון באופן וקצב התנהלותה בשונה ממה שאנו מכירים, אנא קבלו זאת בהבנה וראו כחלק מחוויית הטיול.

3. אנו ממליצים לעשות ביטוח רפואי ומטען הכולל סעיף מבטח כנגד דמי ביטול.

4. מסלול הטיול יכול להשתנות בהחלטת המדריך/החברה.


תנאי תשלום וביטולים

ביטולים:

עד 60 ימים לפני תאריך היציאה- לא ייגבו דמי ביטול מלבד ביטול טיסות לפי תקנון חברת התעופה.

30-59 יום לפני תאריך היציאה- ייגבו 25% מעלות הטיול

14-29 יום לפני היציאה- ייגבו 75% מעלות הטיול

14 ימים לפני היציאה- יחויב הנוסע ב100% מעלות הטיול

טיול להודו יוני 2023

הרשמו כאן, שלחו פרטים ראשוניים, ומומחי הטיולים להודו של מסע לצ׳אי יחזרו אליכם.

bottom of page